Izvor: Blic, 02.Apr.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Postao sam muzički ambasador

Postao sam muzički ambasador

Željko Joksimović preksinoć se vratio iz Atine u koju često odlazi da bi se odmorio u svom stanu, ali i da radi. Nakon prošlogodišnje 'Evrovizije', stekao je popularnost u Grčkoj, pa je čest gost na njihovim televizijama, a neretko njegova slika osvane na naslovnim stranama tamnošnjih novina.

- Grci su naš bratski narod, imamo mnogo zajedničkih osobina, sličnu muziku volimo, a vezuje nas i religija. Koliko cene moj rad, govori >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i činjenica da su me pozvali da budem u njihovom žiriju za izbor pesme koja će ih ove godine predstavljati na 'Evroviziji'. Prvi put u istoriji poverili su strancu da izabere pesmu. Mada, mene već smatraju svojim jer sam često dole - priča Željko i dodaje da mu se veoma sviđa numera koju izvodi Helena i da misli da je veliki favorit na 'Evrosongu'.

Grci očekuju da ih ove godine podržimo na takmičenju jer su i oni nas prošle godine, pa će Helena 6. aprila posetiti Beograd.

Osim što nas pesmom spaja sa Grcima, Joksimović je naš muzički ambasador i u Austriji. Duet koji je snimio sa njihovom najpoznatijim pevačicom Tami Harison izlazi sredinom aprila. A nakon toga Željko će biti specijalni gost na njenoj turneji. Ipak, ispostavilo se da od ove saradnje više koristi ima Tami nego Joksimović.

- Da. (smeh) Kaže mi Tami da joj masovno prilaze naši ljudi koji žive u Beču, tapšu je po ramenu i govore: 'Ej, ti si snimila duet sa našim Željkom.' Interesantno joj je to što su Srbi, uprkos tome što je ona velika zvezda, tek sad, nakon ovog dueta, postali njena publika - kroz smeh priča Joksimović.

I sa dalekim Meksikom naše Lane ostvaruje veze, ali one emotivne prirode. Naime, izvesna Jari Osuri poslala mu je mejlom ljubavno pismo i pesmu koju mu je posvetila. 'Da ljubav ima osmeh, znam, bio bi divan kao tvoj', poručuje mu zaljubljena Meksikanka i objašnjava da njeni prijatelji slušaju i vole njegove pesme.

- Ta priča je potpuno fascinantna. Neverovatan je osećaj da imaš fana na drugom kraju sveta. Znam da 'Evroviziju' gleda 150 miliona ljudi širom sveta, ali me je ovo zaista prijatno iznenadilo - objašnjava Joksimović. On upravo radi na svom novom, dugoočekivanom albumu koji će izaći u maju. U svom novom studiju koji je opremio po najvišim svetskim standardima (takav postoji još samo u Londonu i Los Anđelesu, a u njemu snimaju Majkl Džekson, Sting...), Željko priprema i album na engleskom za svetsko tržište. - Nove pesme će biti malo zrelije i ozbiljnije. I tekstualno i muzički. Neće biti toliko živahne a, iako su živahne, biće tužne jer čovek sa godinama postaje sve emotivniji - priča Željko.

Na pitanje ima li neku novu ljubav, vešto izbegava odgovor tvrdeći da je trenutno posvećen poslu. Na našu primedbu da ljubav i te kako može biti pogonska energija, dodaje:

- Ljubav može biti podsticajna, ali i opterećujuća. Zavisi od toga sa kakvom ste osobom u vezi. Ali iz ljubavi prema prirodi i životinjama čovek crpi samo ono najkvalitetnije. Simonida Stanković

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.