Izvor: Blic, 16.Sep.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Port Grimo, mala Venecija
Port Grimo, mala Venecija
Nešto što nikako nismo očekivali. Nadomak Sen Tropea naišli smo na možda najljepši gradić u Francuskoj. Najbliže bi bilo reći da je mala Venecija, ali nije. Sačinjen je od malih ostrva na koje se uglavnom dolazi čamcima, dok su na sve strane marine sa jahtama i jedrilicama. Poseban šarm daju najluđe obojene fasade i prozori. Mnogo je turista koji su došli u obilazak i baš niko ne pokušava prikriti oduševljenje. Iznajmili smo mali gliser >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i vozili se kanalima. Naravno, bilo je teško zaobići primamljivu 'Brasseria du port'.
Nakon ozbiljne boce vina, nastavili smo obilazak okoline. Stigli smo u Sen Maksim. Birajući mjesto za parking, primjetio sam nekoliko bajkera sa 'harlijima'. Upoznali smo se i malo proćaskali. Došli su iz Belgije i oduševili se što nisu jedini. Ovdje uglavnom svi dovezu motor na prikolici, pa se onda frajerišu par kilometara po gradu. Oni će dalje, u pravcu Italije, odakle sam ja upravo došao. Pozdravljamo se sa njima, a Gile i ja odlazimo do Akvalenda. Za one koji ne znaju, to je kompleks bazena, tobogana, skakaonica, vodopada. Vrhunska muzika, piće u bazenu. Otišli smo na 'Džambo tobogan', odakle smo se vrtoglavo spuštali petnaest minuta. Ludo, nema šta. Nakon kratkog obilaska Sen Maksima vratili smo se u Sen Trope. Sjeli smo u luku kao i prethodne večeri i opet otišli u piano bar 'L’octave'. Opušteno smo diskutovali kojim putem sutra. Pravac Valensija. Jupiii-adios!!! Pozdrav Vlado






