Pogledajte: Najdlakavije sestre na svetu sanjaju o udaji i trajnoj depilaciji

Izvor: Blic, 09.Feb.2012, 16:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pogledajte: Najdlakavije sestre na svetu sanjaju o udaji i trajnoj depilaciji

Tri sestre iz malog indijskog sela u blizini Pune, Savita (23), Moniša (18) i Savitri Sangali (16), pogođene su retkom mutacijom koja se javlja jednom u milijardu slučajeva i poznata je kao sindrom vukodlaka, odnosno "hypertrichosis universalis" - a ogleda se u tome što je osoba od glave do pete prekrivena gustim dlakama.

Sve tri su ovu neobičnu mutaciju nasledile od oca, s kojim je njihova majka Anita (40) kao 12-godišnja devojčica sklopila ugovoreni brak. Muža koji je >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 2007. preminuo pre venčanja nikada nije videla, a sve do rođenja prve ćerke nija bila svesna da takvo stanje može biti nasledno i šta ono zapravo znači, pogotovo za ženu u tradicionalnom indijskom društvu.

Devojke nastoje da svoje stanje koliko-toliko drže pod kontrolom specijalnim kremama i sanjaju o danu kada će sebi moći da priušte trajnu lasersku depilaciju. Posle toga se, kao i većina njihovih vršnjakinja, nadaju udaji i normalnom životu.

Njihova majka se očajnički trudi da im obezbedi novac za lasersku intervenciju, ali za to bi svakoj od njih bilo potrebno oko 5.000 evra, što je za udovicu u malom selu, sa još tri ćerke koje nisu pogođene mutacijom, ogromna suma, pa se nadaju pomoći dobročinitelja.

U tome bi trebalo da im pomogne i dokumentani film koji je o ovoj porodici nedavno snimljen.

Hipertrihoza univerzalis je oblik genetske mutacije kod koje ćelije koje normalno isključuju rast dlake na neuobičajenim mestima, kao što su očni kapci i čelo, ostaju neaktivne, što izaziva abnormalan rast malja po celom licu i telu.

VIDEO > Priča o najdlakavijim sestrama:

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.