Izvor: Blic, 11.Jul.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nove avanture Harija Potera
U petom delu filma „Hari Poter i red Feniksa" koji će kod nas biti premijerno prikazan sutra, Harija očekuju pomalo neprijatna dešavanja. Stiže mu pismo da će biti izbačen iz „Horgvotsa" zbog korišćenja magije van škole, a iz škripca ga vadi Albus Dambldor koji je ove godine potpuno distanciran od njega.
Pošto većina smatra da je Harijev susret sa Voldemorom laž, on je usamljen i opsedaju ga noćne more koje predviđaju ružna dešavanja. S ciljem da učenike, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << a posebno Harija, drži na oku, Kornelijus Fadž je doveo novu profesorku za odbranu od mračnih veština Dolores Ambridž, ali njen kurs nije ono što je učenicima potrebno. Zbog toga Hari grupu čarobnjaka pod imenom „Dambldorova vojska" priprema za neverovatnu bitku koja sledi.
Danijel Radklif, mladić koji tumači ulogu poznatog čarobnjaka, ispričao je kako se sa svojih 17 godina nosi sa stečenom slavom.
- Jedina stvar zbog koje brinem su mediji i uporni paparaci, a prija mi kada me ljudi prepoznaju kao Harija. Nedavno sam bio na „Reading" festivalu u Britaniji i jedan pijani dečko koji je ležao na podu pogledao me je i uzviknuo: „Evo ga Hari Poter", i potom se patosirao. To su za mene najbolji momenti.
A kakav je osećaj biti holivudska zvezda?
- Veoma je čudno kada na premijeri izađem iz auta, a ljudi vrište moje ime. Meni moje ime ništa ne znači, ali je s druge strane neverovatno kada godinu dana radiš na filmu, a onda ti svi ti ljudi zahvaljuju i čestitaju. Nastrano mi je kada me gledaju sa strahopoštovanjem, a ja znam da nema razloga da me se plaše.
Da li imate devojku?
- Trenutno nemam.
Da li se plašite da su devojke sa vama samo zbog slave?
- To jeste stalna briga, ali ja imam dobar instinkt za ljude. Znam da oni koji nisu iskreni uvek kažu: „Ja se ne družim sa tobom zbog tvoje slave". Onda ih ja pitam zašto to uopšte pominju.
Sada kada ste završili srednju, da li ćete upisati koledž?
- Sledeće godine igraću osam puta nedeljno u predstavi „Equus" i odlučio sam da pauziram jednu godinu i ne odem na koledž. Super je osećaj biti slobodan bez školskih obaveza.
Vaša uloga u predstavi „Equus" je prilično ozbiljna, potpuno drugačija od Harija, a na sceni ste čak i nagi...
- Ova uloga je veliki izazov, želeo sam reakcije poput: „Možda on može nešto drugo što nije Hari Poter". Želim da me ljudi vide u drugom svetlu.
Spekuliše se da nećete glumiti u preostala dva nastavka Harija Potera?
- Bila bi glupost da se ne snimi šesti deo jer je briljantan. Sedma knjiga još uvek nije izašla pa ne mogu da komentarišem. Sa ove tačke gledišta mnogo je teško ostaviti sve ovo. Da sam otišao u trećem delu, bilo bi malo lakše, ovako nije uopšte lako sve napustiti.







