Izvor: Blic, 31.Jul.2008, 08:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nikola Pejaković kao borac u rovu
Režiser debitant Drago Vejnović iz Republike Srpske namerava da do kraja godine završi snimanje nezavisnog crnohumornog filma „Ima nas dvojica", u kojem jednu od uloga igra i poznati glumac Nikola Pejaković.
- To je priča o dva ratna druga koji jedan drugom spasavaju živote, a posle rata sudbina ih odvodi na razne strane. Jedan je čuvar u banci, drugi kriminalac. Dolazi do pljačke i ponovo se sreću u novim okolnostima - rekao je Vejnović.
Glavne uloge >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u filmu, koji Vejnović opisuje kao „crnohumornu akcionu dramu sa elementima ratnog filma", poverene su banjalučkom glumcu Bošku Đurđeviću i naturščiku Miroslavu Dronjku. Posle epizode u domaćem ratnom klasiku Srđana Dragojevića „Lepa sela lepo gore", scenarista serije „Vratiće se rode" se glumački vraća ratnoj tematici sa manjom ulogom „borca u rovu" u Vejnovićevom filmu. Osim režije, Vejnović je u filmu „Ima nas dvojica" i scenarista, direktor fotografije i producent. Film je poslednjih godinu dana sniman u Banjaluci i okolini, a do završetka snimanja ostala je da se uradi još samo jedna scena u enterijeru. Film „Ima nas dvojica" ima 38 likova, a pored brojnih naturščika glume i Svetlana Jandrić, Željko Stjepanović, Nataša Ivančević i drugi. Snimatelj i slobodni fotograf, saradnik iz Banjaluke „Tajma", „Monda" i „Gardijana", Vejnović (44) se nedavno predstavio samostalnom izložbom fotografija o vremenu tranzicije i globalizacije „Buvlja pijaca".









