Izvor: Blic, 07.Avg.2008, 08:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nastavak filma o Crnom Gruji
Nastavak jedne od najgledanijih domaćih komedija u protekloj godini, filma o dogodovštinama Crnog Gruje, počeće da se snima od 2. septembra, a drugi deo će se zvati „Drug Crni u Narodnooslobodilačkoj borbi".
Bioskopska premijera ove komedije očekuje se u januaru sledeće godine, a ekipu glumaca predvodi Nenad Jezdić, dok će se u ostalim ulogama naći Nikola Kojo, Dragan Jovanović, Boris Milivojević, Marinko Madžgalj i drugi, dok je režija poverena Radetu Markoviću >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Mlađem.
Umesto prefriganog Crnog Gruje iz prvog filma smeštenog u doba Prvog srpskog ustanka, Nenad Jezdić će u novom filmu igrati njegovog potomka Životu Grujića zvanog Drug Crni, u vreme nemačke okupacije Kraljevine Jugoslavije 1941. Nikola Kojo igraće Druga Starog - Tita, a Dragan Jovanović igra trostruku ulogu Džejmsa Bolda, beogradskog muftije i Adolfa Hitlera. Zoran Cvijanović igra Janeza Kardelja, a kao specijalni gosti pojaviće se i glumci popularne serije „Povratak otpisanih" Voja Brajović, Dragan Nikolić i Zlata Numanagić, kao i tumači brojnih uloga u partizanskim filmovima Velimir - Bata Živojinović i Ljubiša Samardžić.
Tu su i Milena Dravić, Petar Božović, Jelisaveta Sablić, Nikola Simić, Mira Banjac, Nikola Đuričko i Nebojša Glogovac. Kao specijalni gost trebalo bi da se pojavi i Sergej Trifunović koji je igrao Crnog Gruju na početku istoimene serije.








