Maneken pis u srpskoj nošnji

Izvor: NaDlanu.com, 15.Feb.2012, 16:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Maneken pis u srpskoj nošnji

BRISEL, 15. februara 2012. (Beta) - Znamenje Brisela i turistička atrakcija, statua "Maneken pis", u sredu je, povodom Dana državnosti Srbije odeven u srpsku narodnu nošnju.

BRISEL, 15. februara 2012. (Beta) - Znamenje Brisela i turistička atrakcija, statua "Maneken pis", u sredu je, povodom Dana državnosti Srbije odeven u srpsku narodnu nošnju.Zvanice, mnogobrojni turisti i radoznalci besplatno su počašćeni srpskom šljivovicom.Na svečanosti na malom trgu u centru Brisela gde je mala zidna fontana s figurom "Manekena pisa" - na holandskom: "Mališana koji piški", prisutne su pozdravili ambasador Srbije u Belgiji Radomir Diklić i predvodnik "Reda Maneken Pisa" Edmon Vandenot.Bilo je predvidjeno da "Maneken pis" iz svoje "slavinice" sve prisutne časti šljivovicom, ali zbog mraza ne radi uredjaj kojim iz statue u fontanu obično teče voda.Tako je, na veliko zadovoljstvo pomalo srmznutih zvanica i turista, odlučeno da se šljivovica služi ispred fontane.Ambasador Diklić je rekao da je Srbija gradu Briselu i "Maneken pisu" poklonila šumadijsku nošnju i stekla priliku da dvaput godišnje tako bude odeveno to znamenje Brisela.Zasluge "Maneken pisa" kome su zahvalni gradjani Brisela u 17. veku podigli statuu i fontanu, sežu u srednji vek kad je jedan mališan piškeći ugasio fitilj velikog bureta baruta ispod zidina Brisela, spasavši grad koji je jedva odolevao opsadi neprijateljske vojske.

Nastavak na NaDlanu.com...



Povezane vesti

Maneken pis u srpskoj nošnji

Izvor: Beta, 15.Feb.2012

BRISEL, 15. februara 2012. (Beta) - Znamenje Brisela i turistička atrakcija, statua "Maneken pis", u sredu je, povodom Dana državnosti Srbije odeven u srpsku narodnu nošnju...Zvanice, mnogobrojni turi.

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.