Izvor: Blic, 29.Mar.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Majk Nilsen producira 'Srbosonik'
Majk Nilsen producira 'Srbosonik'
Majk Nilsen, jedan od najpoznatijih svetskih muzičkih producenata, trenutno boravi u Beogradu gde u tonskom studiju 'Pinka' radi na albumu Miše Relića, čiji je radni naziv 'Srbosonik'. Lista poznatih muzičara (U2, 'Džamarakvaj', 'Simpli red', 'Andervorld'...) sa kojima je Nilsen sarađivao je impozantna i Majk za 'Blic' diplomatski kaže da Miša uglavnom sluša njegove savete, ali i da ima nesuglasica koje brzo rešavaju.
Na naše >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pitanje da li je imao prilike da upozna beogradski noćni život, Nilsen je kao pravi profesionalac odgovorio:
- Kada imamo slobodnog vremena, odemo na reku ili ručak. Noćni život... rano je za to. Glavna preokupacija mi je ploča, a kada završimo sa poslom, onda možemo da pričamo o odmoru.
Budući da je veoma teško svakom muzičaru iz Srbije da se probije u Evropi, interesovalo nas je šta Majk misli o tome.
- Ovde sam, zar ne - samouvereno je prokomentarisao Nilsen i dodao da Miša ponekad sluša njegove savete i tada je sve OK, uz napomenu da je sasvim normalno da se grupa ljudi koji zajedno rade ne slažu uvek i objasnio da je pesma njihova ljubavnica koju moraju da slede.
Za muzičke zvezde sa kojima je sarađivao poznati producent kaže da i među njima postoje različiti tipovi.
- Ima i opuštenih, ali i nervoznih. Ponekad se pojavi nervoza kada muzičar želi da promeni nešto u svojoj muzici ili mu je veoma stalo da nova ploča bude dobra jer je prethodna bila neuspešna - objašnjava Nilsen.
Nilsen je, osim kao producent, najpoznatiji je po miksevima i remiksima koje je radio za 'Fetboj slima', Bjork, 'Simpli red', 'Orbital'...
- Kada pravite remiks, morate da se upitate zašto to radite. Ako je jedini razlog taj da bi stavili nečije ime ispod njega, naravno da ćete imati problem. Međutim, ako uzmete pesmu kako bi je ponovno interpretirali tako da se ljudi ponovo zainteresuju za nju, onda je to u redu - izjavio je Majk.
Inače, Nilsen je rođen na Novom Zelandu, kasnije se preselio u London, i iako smatra da nije tako zagrižen za fudbal kao svi Englezi, iz lokalpatriotskih razloga (živi u tom kraju Londona) navija za Arsenal. Aleksandar Novaković













