Los Andjeles proglasio Dan Boba Marlija

Izvor: NaDlanu.com, 08.Avg.2012, 15:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Los Andjeles proglasio Dan Boba Marlija

LOS ANDJELES, 8. avgusta 2012. (Beta-AP) - Gradska skupština Los Andjelesa proglasila je 7. avgust za Dan Boba Marlija, legendarnog rege muzičara s Jamajke.

LOS ANDJELES, 8. avgusta 2012. (Beta-AP) - Gradska skupština Los Andjelesa proglasila je 7. avgust za Dan Boba Marlija, legendarnog rege muzičara s Jamajke.Marli je umro od raka 1981. u 36. godini, a njegov sin Zigi, takodje muzičar, i ćerka Karen prisustvovali su u utorak proglašenju, zapevavši s prisutnima stih iz Marlijeve "Pesme iskupljenja" (Redemption Song).Odbornik Džo Buskaino rekao je da je Marlijeva muzika "zbližavala ljude u teška vremena".Proglašenje Dana Boba Marlija podudara se s objavljivanjem dokumentarca "Marli" na DVD-u.

Nastavak na NaDlanu.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.