Izvor: Press, 13.Jun.2013, 11:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lacoste puni 80 godina
Devet francuskih brendova koji su sinonim za luksuz, od Hermesa do Boucherona, zajedno stvaraju poklon za 80-ti rođendan modnog brenda Lacoste. U pitanju su vrlo originalni pokloni u vidu kolekcije koja otelotvoruje duh teniskog nasleđa i naravno pretoznatljiv Lacoste potpis – krokodila.
Hermes je za tu priliku stvorio kofer od kroko kože, sa posebnim dodatkom za odlaganje teniskog reketa. Boucheron >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << se držao za njih karatkerističnih materijala, pa su nastali broševi - krokodili optočeni smaragdima i dijamantima. Kristalna vaza ukrašena, pogađate - takođe krokodilom, delo je kuće Baccarat.
A da rođendan ne prođe bez poslastice, pobrinuo se po gurmanlucima poznat Frauchon, koji je ispekao “modne” eklere. Ako se pitate zašto su modni, odgovor je jednostavan, dok je izvedba verovatno bila nešto teža- oni su inspirisani Lacoste polo majicama sa slojem čokolade koji imitira teksturu njihovog prepoznatljivog pamuka.
Ova kolekcija neće biti prodajnog, već izložbenog karaktera.
Moramo da dodamo da nas ne brine što predmeti nisu na prodaju, već šta će se desiti sa tim silnim eklerima?













