Koristeći Google Earth pronašla nove piramide? (FOTO+VIDEO)

Izvor: S media, 14.Avg.2012, 14:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Koristeći "Google Earth" pronašla nove piramide? (FOTO+VIDEO)

Američki arheolog Angela Mikol uočila je nove komplekse piramida u Egiptu, i to uz pomoć aplikacije "Google Earth". Mikol je uočila lokaciju koja je udaljena 19 kilometara od grada Abu Sidhuma, a na njoj se nalaze četiri brežuljka piramidalnog oblika i jedan veliki trokutni plato.

Druga lokacija se nalazi nedaleko od grada Dimaija, za koji se veruje da ga je osnovao Ptolomej II. Vidi se jedan brežuljak piramidalnog oblika širok oko 45 metara i tri manja koji su poređani >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << dijagonalno. Oblikom brežuljci podsećaju na poziciju piramida u Gizi.

Mikol je rekla da je Nabil Selim, egiptolog i stručnjak za piramide, potvrdio da ove lokacije do sada nisu bile istraživane.

Ove neobične formacije mogle bi da budu izgubljene piramide", tvrdi Mikol na svom sajtu Google Earth Anomalies.

„Nakon pomnijeg ispitivanja lokaliteta, utvrdili smo da elementi ove formacije imaju ravan vrh i zanimljivo simetričan oblik trougla koji je dosta erodirao s vremenom", objasnila je Mikol.

Arheolozi ispituju fotografije lokaliteta koje su napravljene uz pomoć aplikacije "Google Earth" i nameravaju da dalja istraživanja obave na licu mesta.

Slike govore same za sebe. Veoma je jasno šta se nalazi na tim lokalitetima, ali istraživači moraju da potvrde na licu mesta da je zaista reč o piramidama", zaključila je Mikolova.

(dnevnik.hr,rts)

Foto: Youtube printscr

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.