Kineska pošta želi da smanji broj razvoda

Izvor: Beta, 13.Sep.2011, 13:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kineska pošta želi da smanji broj razvoda

PEKING, 13. septembar 2011. (Beta-AFP) - Mladi Kinezi koji su zaljubljeni ili tek stupili u brak imaju mogućnost da pošalju partneru pismo koje će, medjutim, stići na destinaciju tek za sedam godina, kada, kako se veruje, počinje prva bračna kriza, piše kineska štampa.

Kineska pošta je uvela novu ponudu jer se u zemlji svake godine beleži sve veći broj razvoda. U Pekingu, na primer, 2004. godine bilo je 11.582 razvoda, a taj se broj prošle godine gotovo udvostručio, 21.013 razvoda.

Specijalne koverte za ljubavne poruke puštene su u prodaju 9. septembra, a taj datum kada se izgovori na kineskim jeziku podseća na reč "zauvek", piše Čajna dejli.

"Nadamo se da će ta ljubavna pisma omogućiti da se u budućnosti spase bar nekoliko brakova", jer prema mnogim verovanjima, prve ozbiljne bračne krize dešavaju se obično nakon sedam godina, izjavio je jedan zvaničnik pošte, a prenosi Čajna dejli.

..

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.