Kad Rusi daju sebi oduška: Golf helikopterima

Izvor: Vesti-online.com, 10.Jul.2016, 16:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kad Rusi daju sebi oduška: Golf helikopterima

Zaboravite uredno podšišane travnjake i lepo uzmite "lopticu" za golf od deset kilograma, nađite helikopter i počnite da igrate kao čovek!

Ljubitelj ste golfa i tražite neka nova iskustva? Nema problema! Ekstremni sportski entuzijasti digli su ovu popularnu igru na mnogo viši nivo. Doslovno.

Momci iz golf kluba "Celevo" u Moskvskoj regiji igraju golf sa helikopterima. Sport se sastoji od udaranja lopte prečnika jednog metra na snegu iz letećeg helikoptera >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << sa štapom za golf od pet metara. I štap i lopta teški su po 10 kilograma.

U igri učestvuju pilot, navigator i sam igrač, koji treba da potera loptu kroz teren sa preprekama što je brže moguće.

Igru su izmislili helikopterska firma "Air Sojuz" i Golf i polo klub "Celevo", a prvi put se takav golf igrao već 2013. godine.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.