Izvor: Blic, 19.Jul.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
I Ričard Gir juri Karadžića
I Ričard Gir juri Karadžića
I Holivud se uključuje u trku za odbeglim haškim optuženikom. Krajem leta na lokacijama u Hrvatskoj i Bosni počeće snimanje filma 'Spring break in Bosnia' ('Raspust u Bosni'), koji se bavi dvojicom novinara i kamermanom koji na području bivše Jugoslavije traže Radovana Karadžića. U ulozi jednog od novinara naći će se i legenda Holivuda Ričard Gir, a ime glumca koji će igrati Karadžića još nije poznato.
'Spring break in >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Bosnia' crnohumorni je triler u kojem novinari Sebastijan Janger i Džon Folk dolaze da traže Karadžića, ali ih svi odreda zamene za agente CIA, te upadaju u brojne probleme.
- Informacije o tačnim lokacijama i početku snimanja imaćemo u naredne dve nedelje. Ostalo je još samo da producenti ugovore neke detalje i snimanje može da počne - izjavio je koordinator producenata Majkl Ličkini.
Cela priča je bazirana na novinarskom članku Skota Andersona objavljenom u 'Eskvajeru', a scenario i režiju potpisuje Ričard Šepard (poznat po hitu 'Matador').
Komični triler prati mladog novinara (igra ga Džesi Ajzenberg), sezonskog kamermana (glumi Terens Hauard) i omalovažavanog starog novinarskog vuka (igra ga Ričard Gir). Njih trojica kreću na misiju koju im niko nije odobrio - potragu za ratnim zločincem broj 1. Njihove nevolje počinju kada ih zamene za tim ubica koje je poslala CIA i njihova meta krene u lov na njih.
Producenti filma koji se bavi hvatanjem Radovana Karadžića su Mark Džonson, koji je producirao 'Hronike iz Narnije', i Skot Kropf, koji je sa Ričardom Girom već sarađivao na filmu 'Odbegla mlada'.
P. Mihailović







