Izvor: Blic, 23.Nov.2005, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
I Džeremi Ajrons vozi krug u Monci!
I Džeremi Ajrons vozi krug u Monci!
Osim Monike Beluči, u filmu 'Poslednji krug u Monci 2' igraće i čuveni Džeremi Ajrons, ali i popularne italijanske glumice Sabrina Ferili i Ines Sastre - rekao je reditelj filma Luiđi Pereli juče u Beogradu na konferenciji za novinare. Slavnog režisera, neverovatnu glumačku ekipu i snimanje na lokacijama u Beogradu, Italiji i Londonu obezbediće budžet od čak 3.500.000 evra u kom učestvuje i Ministarstvo kulture.
Kao što >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je 'Blic' juče ekskluzivno objavio, Monika Beluči će biti partnerka Dragana Nikolića. A, tvrdi reditelj, biće i seksi scena!
- Meni je mnogo važnije što film režira Luiđi Pereli nego to što Monika Beluči igra u njemu - rekao je Dušan Prelević, scenarista i dodao: - Ali je Draganu Nikoliću verovatno važnija Monika! Ne znam zašto i ona danas nije došla (na pres konferenciju, prim.nov.), mora da joj je Milena Dravić poslala presretače! - u svom stilu rekao je Prele, a Dragan Nikolić kroz smeh dodao: - Ja bih voleo i da se Milena pojavi u filmu. Jao, to bi bilo strašno! - kroz smeh je zaključio, razmotrivši mogućnost da mu se i životna i filmska saputnica nađu na istom mestu.
- Kada sam pisao prvi deo 'Monce', bio sam prozivan da sam izmislio samuraje beogradskog asfalta. Nisu bili samuraji. Pravio sam ih boljim nego što jesu. Danas mi taj film izgleda kao priča o Petru Panu - rekao je Prele i, uz uzdah, dodao da mu nimalo nije drago zbog svega onoga što se poslednjih 15 godina dešavalo na beogradskim ulicama.
- Nastavak će biti bolji od prvog dela. Ovim filmom ćemo da asfaltiramo onu kaldrmu na kojoj sam rođen i na kojoj ću da umrem - zaključio je scenarista.
Dragan Nikolić kaže da je godinama priželjkivao da njegov Urke vaskrsne.
- Odavno sam znao da 'Poslednji krug u Monci' nije poslednji krug i da je kraj filma, zapravo, neki drugi početak. S punim poverenjem u medicinu i doktora Prelevića, znao sam da će me ponovo oživeti. Ja sam danas stariji, mudriji i možda dosadniji, ali sam isti onaj Urke - rekao je Nikolić.
Zbog nastavka kultnog filma srećan je i Miodrag - Miki Krstović. Njegov lik Majmun imaće mnogo više prostora nego u prvom delu.
- Prele mi je svih ovih petnaestak godina, gde god se sretnemo, dovikivao 'Majmune'. A ljudi, ne znajući za lik iz filma, u čudu su me gledali! E, ovaj film mi je nagrada što me je tolike godine blamirao! - ispričao je Krstović. Simonida Stanković









