Izvor: Mondo, 27.Avg.2017, 12:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gledate “Igru prestola” unapred? Pripazite se…

Hakeri iskorišćavaju nepažnju nesmotrenih korisnika.

Sedma sezona „Igre prestola“ je pred kulminacijom, a to su požurili da iskoriste i hakeri širom sveta. Gledanje epizoda unapred je uobičajena praksa mnogih obožavalaca serije, ali neki od njih ne znaju da ih to može koštati skupo.

Hakeri, prema istraživanju Proofpoint kompanije,, mejlovima „saleću“ korisnike koji preko torenata i na druge ilegalne načine skidaju i gledaju „Igru prestola“ >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << i nude im da pogledaju sve epizode unapred, uključujući i poslednju za kojom vlada ogromno interesovanje. Zlonameran program nalazi se u Word dokumentu, uključenom u mejl, koji širi „9002 remote access Trojan (RAT)“ virus odmah nakon otvaranja tog fajla, koristeći ranjivost Word programa na računaru, pa čak i nekim Android uređajima, piše The Verge

Word fajl je „prava poslastica“, jer se u njemu nalazi, navodno, detaljan opis epizoda poslednje sezone, uključujući finale. Naravno, sve to je „navlakuša“ za neupućene korisnike, koji dovoljno detaljno ne pregledaju mejl koji kruži internetom i ne provere adrese ili „skeniraju“ mejl na phishing napad. Naziv mejla je uobičajeno "Wanna see the Game of Thrones in advance?".

Da stvar bude još gora, hakeri primaju i direktne „donacije“ za svoj rad, tako što u mejlu navode da bi trebalo da im se plati kako bi otkrili više stvari po epizodi, što neki korisnici i čine, objašnjava Proofpoint kompanija. Navodno, ovaj phishing napad povezan je sa kineskom vladom, ali nema podataka koji ukazuju na to da je povezan sa hakovanjem HBO kompanije nedavno.

On ima rešenje za "Game of Thrones" hakere!

Čekamo vaše komentare ispod vesti i na Facebook, Twitter i Instagram mreži.



Izvor: YouTube/HBO

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.