Ekskluzivno za Harper Bazaar!

Izvor: Press, 14.Feb.2013, 11:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ekskluzivno za Harper Bazaar!

Francuska stilistkinja i urednica Carine Roitfeld je od oktobra prošle godine prvi globalni direktor Harper's Bazaara. Bivša urednica Voguea, u saradnji sa fotografom Kacperom Kasprzykim je po prvi put otkako je na ovoj poziciji, radila stajling za ekskluzivne fotografije koje će se naći u 26 svetskih martovskih izdanja ovog sjajnog časopisa.
Čak šesnaest stranica pod nazivom ’’Carine on the Collections’’ prikazuje njenu >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << kreativnost koju je ispoljila uz pomoć odevnih komada iz kolekcije za proleće/leto 2013. godine najpoznatijih svetskih brendova kao što su Chanel, Dior, Dolce & Gabbana, ali i mladih talenata  Christophera Kanea i J.W. Andersona. Njenu viziju će moći da vidi preko 11 miliona čitalaca Harper's Bazaara.
Roitfeldova  je poznata po nagim telima modela i cigareti kao jednim od motiva na dosadašnjim modnim editorijalima. Ovaj put, kako  je izjavila, pokušala je da bude ‘’dobra’’ u nameri da pomiri tradiciju i mentalitet svake zemlje, a da istovremeno čitaocima ponudi mogućnost poistovećivanja sa modelima. Kada su u pitanju manekeni, izabrani su samo najbolji! Među njima su Lara Stone, Joan Smalls i Stephanie Seymour.
Ovo snimanje je imalo i jednu otežavajuću okolnost, naime sve se odvijalo u New Yorku, koji je upravo tog vikenda zadesio uragan Sandy, pa su zbog toga neke planirane kolekcije izostale.
Ovo nije omelo Carine Roitfeld, koju je dugogodišnje iskustvo u pariškom izdanju magazina Vogue, učinilo jednom od najuticajnijih žena u modnoj industriji.

Nastavak na Press...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.