Izvor: Blic, 23.Mar.2005, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Džuli Kruz 25. marta u Domu omladine
Džuli Kruz 25. marta u Domu omladine
U Domu omladine u petak, 25. marta, nastupiće fenomenalna Džuli Kruz. Ona je našoj publici najpoznatija po pesmi 'Falling in love' iz čuvene serije 'Twin Peaks'.
Međutim, malo ko zna da je Džuli Kruz istovremeno bila i koautor saundtreka iz serije uz slavnog Anđela Badalamentija. Takođe, njen fantastični glas pamtimo i iz numere 'Summer kisses, winter tears' iz filma 'Do kraja sveta', reditelja Vima Vendersa. Njena karijera >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << bila je uvek rastrzana između uloge pevačice jedinstvene boje glasa i božanstvene pevačke izražajnosti, i autorske ličnosti koja komponuje muziku oslonjenu na klasike džeza i soula. Džuli Kruz predstavlja sinonim za ambijentalnu muziku i ogroman uspeh je postigla sarađujući sa engleskim elektro-bendom 'The Orb' na njihovom albumu 'Back to mine' koji je ostvario zavidan tiraž.
U novoj avanturi, 'jedna od poslednjih diva', kako je stručnjaci nazivaju, priredila je album 'Dream The Rock' sa prestižnim nemačkim postrok elektronskim sastavom 'Pluramon'.
A. N.










