Dva puta se sapleli na „brzim prstima“

Izvor: Blic, 17.Okt.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dva puta se sapleli na „brzim prstima“

Ni pomni gledaoci popularnog kviza „Želite li da postanete milioner" ne pamte situaciju koja se dogodila preksinoć - niko od takmičara nije znao odgovor na pitanje „za brze prste", i to dva puta zaredom.

Ivan Zeljković, voditelj kviza, takmičarima je prvo postavio pitanje: „Poređajte ostrva Krit, Kipar, Sicilija i Ibica od najistočnijeg". Nijedan takmičar nije odgovorio tačno (odgovor Kipar, Krit, Sicilija, Ibica). Usledilo je drugo pitanje na koje niko >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << takođe nije znao odgovor: „Poređajte države Italiju, Irak, Brazil i Alžir po godini kada su postale nezavisne" (odgovor: Brazil, Italija, Irak, Alžir).

Posle i drugog neuspeha u akciji „brzi prsti" takmičarima je dat lakši zadatak - trebalo je spojiti ponuđena slova i tako napraviti reč koja odgovara na pitanje: „Kako se zove dečiji doktor" (odgovor: pedijatar). Odgovor su, naravno, znali svi.

- To da u igri „brzi prsti" ne dobijemo tačan odgovor na pitanje je nešto što se dešava ne samo u Srbiji, već svuda u svetu. Brzi prsti se tako i zovu jer je vreme da se odgovor da za 20 sekundi. Naše iskustvo je da takmičari imaju veliku tremu i da za 20 sekundi daju pogrešan odgovor - da li zbog treme, da li zbog neznanja, brzopletosti... to takmičarima ne treba zameriti jer učešće u bilo kojoj emisiji, a naročito kvizovima, nije baš jednostavno ljudima koji nisu navikli na kamere - kaže za „Blic" Sandra Lalatović, PR producentske kuće „Advantage" koja realizuje šou.

- BK ranije nije emitovao ovakve situacije, a „Advantage", sadašnji vlasnik licence, hteo je da otkrije dešavanja iza kulisa - kaže Sandra Lalatović, a na pitanje da li su pitanja ovog kviza teška, s obzirom na to da Srbija nije dobila „milionera", odgovara:

- Ne mislim da Srbija nije dobila „milionera" zbog teških pitanja. Iz mog iskustva mogu da kažem da takmičari imaju veliku tremu koja ih navede da pogrešno odgovore na pitanje na koje inače znaju odgovor.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.