Izvor: Blic, 24.Jul.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Domaći rokeri sviraju u Americi
Dok svetske rok zvezde „Rolingstonsi", „Pepersi"... nastupaju na Balkanu, domaće rok zvezde iz bivše Jugoslavije spremaju se za nastupe po Severnoj Americi.
U okviru turneje „Rok uranak" koja počinje 1. septembra nastupiće:"Van Gog", „Električni orgazam", „Atomsko sklonište", Vlatko Stefanovski, Tifa, Vlado Kalember, Zijo Valentino, „Vatreni poljubac"...
- Nikada nisam bio u Americi i ne znam u kojoj je situaciji naša dijaspora, jer >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sam ceo rat proveo u Sarajevu, zatim došao u Beograd, napravio grupu i ponovo počeo da sviram rokenrol - kaže Milić Vukašinović za američki radio i časopis „Objektiv" i dodaje: - Radujem se turneji jer sam inače jugonostalgičar. Jedva čekam da sviram ljudima iz Zagreba, sa kojima se odavno nisam video...
Vlado Kalember kaže da se raduje svirci jer mu je je organizator rekao da ima mnogo rok publike među našom dijasporom u Americi.
Susretu sa našim ljudima u Americi jedva čeka i Zijo Valentino:
- Došlo je do buđenja ju-roka i kod nas na Balkanu, ali i gore u dijaspori gde su stasale nove generacije koje se emotivno vezuju za te stare pesme, zato što su one najiskrenije pisane i imaju svoju težinu, trajanje i vrednost.







