Đule nadmašio Bregu

Izvor: Blic, 10.Maj.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đule nadmašio Bregu

KRAGUJEVAC - Trodnevne „Đurđevdanske svečanosti" u Kragujevcu završene su preksinoć koncertom grupe „Van Gog" na kome se okupilo preko 30.000 ljudi. Na platou ispred Skupštine grada pretežno mlađa publika je euforično pozdravljala svaki hit tokom dva i po sata svirke.

Koncert u Kragujevcu Đule je otvorio pesmom „Ludo luda" sa novog albuma „Kolo", a zatim su se ređali „Kiselina", „Neko te ima noćas", „Gubiš me"... U više nego dobroj >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << atmosferi, a Kragujevčani kažu da nastup „Van Goga" konkuriše za muzički događaj godine, frontmen grupe je i egzibicijama zabavljao publiku.

- Mladići iz Kragujevca, blago vama kad imate tako lepo devojke - rekao je Đule i osvojio ženski deo publike, u jednom trenutku preuzeo je kameru snimatelja, a pred kraj nastupa sišao među obožavaoce. Masa ga je nekoliko puta vraćala na bis.

Kao predgrupa „Van Gogu" nastupio je kragujevački bend „Čovek bez sluha", a veče pre toga svoj nastup imali su „Osvajači" i „Istok iza", koji su okupili oko deset hiljada ljudi. Na istom mestu u nedelju je koncert održao Goran Bregović sa „Orkestrom za svadbe i sahrane" na kome se okupilo oko 25.000 fanova. Za treći i poslednji koncertni dan u Kragujevcu, organizovan povodom Đurđevdana, lokalne vlasti su prema ranijim izjavama izdvojile 1,6 miliona dinara.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.