DIVNO: Slonovi plešu uz klasičnu muziku (VIDEO)

Izvor: Telegraf.rs, 28.Avg.2014, 11:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DIVNO: Slonovi plešu uz klasičnu muziku (VIDEO)

Violonistkinja Eleonor Barč se zaustavila ispred obora slonova u parku Barabu i odsvirala deonicu iz Bahovog Koncerta za dve voline. Dve slonice, stare 44 i 45 godina, počele su da se njišu u taktu

Da slonovi imaju muzikalno uvo, potvrdile su slonice Keli i Viola koje su zaplesale na muziku Sebastijana Baha.

Njihov “pas de deux” ovekovečen je na video snimku koji je na Internetu postavila američka violonistkinja Eleonor Barč.

Umetnica >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << se zaustavila ispred njihovog obora u parku Barabu, u Viskonsinu, i odsvirala deonicu iz Bahovog Koncerta za dve voline.

Printskrin: YouTube / Eleanor Bartsch

Očigledno očarane melodijom, dve slonice, stare 44 i 45 godina, počele su da se njišu u taktu.

Sajt “WQXR”, koji je specijalizovan za klasičnu muziku, a u čijoj je organizaciji realizovan ovaj neobičan koncert, napominje da su naučna istraživanja potvrdila da slonovi imaju smisla za muziku.

Nemački zoolog Bernhard Renš je još 1950-ih godina ustanovio da slonovi mogu da razaznaju 12 različitih zvukova i da pamte melodije.

Pogledajte video:

(Telegraf.rs / Tanjug)

Nastavak na Telegraf.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Telegraf.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Telegraf.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.