Izvor: Blic, 04.Nov.2013, 21:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bugi Veseltoft: Jedva čekam koncert u Beogradu
Čuveni norveški džez muzičar, Bugi Veseltoft predstaviće svoj aktuelni projekat “OK World” 6. novembra u "Mikser Hausu".
- Dopao mi se Beograd! Bio sam dva puta i video veoma dobru lokalnu muzičku, punu entuzijasta i veoma dobrih ljudi. Srbi su radili loše stvari, ali i optuženi su za stvari koje nisu učinili. To je sve veoma tužno, ali stvari postaju normalnije i jedva čekam da se sastanem sa mojim prijateljima tu Vladmirom i Dušanom. Jedva čekam da dođem ponovo! >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << - kaže Bugi.
Šta ste pripremili za koncert u Beogradu?
- Upravo smo imali svetsku premijeru novog projekta “Ok World”. To je bend sastavljen od muzičara i muzike sa raznih strana sveta. Mumbai, Bejrut, Maputo, Madrid, Kairo i Oslo. To je sjajna družina muzičara i muzike i što je najvažnije da pokažemo da je muzika globalni jezik i najbolji način komunikacije preko granica i kulture, demokratske bez diskriminacija.
Kako se svi slažete?
- Slažemo se dobro. Svi članovi su muzičari i upoznao sam ih tokom proteklih 15 godina putujući svetom. Na kraju sam sve te ljude želeo da spojim u bend, jedan bend. Sjajno je, muzički i društveno!
Koji nastup ćete zauvek pamtiti?
- Okej... teško pitanje! Volim da putujem, upoznajem ljude, probam hranu, čujem novu muziku, i da se obogaćujem duhovno na sve te načine! Ali evo, verujem da je to bilo 2003. godine kada smo prvi put nastupili u Mumbaiju. Način na koji nas je publika dočekala i uživala sa nama... bilo je neverovatno. Sama inspiracija za muziku dolazi odatle... iz celog života.
Koji je vaš moto kojim se vodite?
- Pokušavaju da nam kažu da smo drugačiji. To nije tačno, lažu! Svi mi imamo iste želje, da živimo u miru, da imamo porodicu, sigurnost i naravno ljubav.
BUGI I LORAN GARNIE:
Najčitanije SADA:
Bugi Veseltoft: Jedva čekam koncert u Beogradu
Izvor: Dzungla.org, 04.Nov.2013
Čuveni norveški džez muzičar, Bugi Veseltoft predstaviće svoj aktuelni projekat “OK World” 6. novembra u „Mikser Hausu“.. OpširnijeBlic











