Budilnik koji vam neće dati da spavate

Izvor: NaDlanu.com, 10.Apr.2012, 22:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Budilnik koji vam neće dati da spavate

Inženjer iz grada Haboken, u američkoj državi Nju Džersi, konstruisao je budilnik koji bi trebalo da probudi i najupornije spavalice i onemogući ih da "varaju" pritiskanjem dugmeta za odloženi alarm (snuz).

Pol Samat konstruisao je budilnik koji vas primorava da, ukoliko želite da isključite neprijatan zvuk alarma, morate da ustanete do kuhinje ili kupatila i tamo na posebnom brojčaniku, poput onog na telefonima, ukucate važeći datum.To je jedini način da se isključi dosadni alarm koji zvuči kao zvono na hotelskim pultovima. Na Samatovom budilniku onemogućeno je isključivanje alarma kako se približava vreme za njegovo oglašavanje i ne postoji dugme za odlaganje alarma.Samat, inače pronalazač koji radi na Institutu za tehnologiju Stivens, kaže da se odlučio da napravi takav budilnik pošto je i sam spavalica i teško ustaje iz kreveta ujutro kad se oglasi alarm.Samat tvrdi da svoj patent redovno koristi. Dodaje da je, na preporuku svojih prijatelja, odlučio da napravi video demonstraciju rada svog budilnika koju je potom postavio na sajt kickstarter.com.Samat, ipak, priznaje da postoji još jedan način da se utiša njegov budilnik. "Možete ga razbiti", kaže ovaj 25-godišnji pronalazač. Uz cenu od 350 dolara, to bi, navodi Asošiejted pres, zaista bio preskup način da dobijete još koji minut sna.

Nastavak na NaDlanu.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.