Brod Teatar uplovljava u Beograd

Izvor: Mondo, 11.Sep.2014, 15:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brod Teatar uplovljava u Beograd

U savamalsku luku pristaje jedan nesvakidašnji brod! "Brod Teatar" će uploviti u najkreativniji beogradski kvart u toku današnjeg dana. Tačna lokacija broda je pristanište Jugoslovenskog rečnog brodarstva pored Brankovog mosta.

Foto: Promo

Savsko pristanište predstavlja svojevrsnu rečnu kapiju naše prestonice, i podseća nas na vreme kada je luka u Savamali bila stecište trgovačkog života grada.

Čak i danas, pristanište u Karađorđevoj je prva >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << stanica za veliki broj putnika koji brodom dolaze u Beograd i prvi put se susreću sa njim.

Studentski kulturni centar Novi Sad (SKC NS) i Mikser organizacija vas pozivaju da dočekate "Brod Teatar", deo projekta "Reke Evrope", gde umetnici iz cele Evrope istražuju uticaj reka na kulturu, a čiji je cilj da kreira mogućnost za interkulturalne susrete i ojača međusobno razumevanje i dijalog evropskih građana.

"Brod Teatar" je mesto interakcije, međusobnih uticaja i stvaranja, a plesni performans koji će biti izveden nakon uplovljavanja na Savsko pristanište, obuhvatiće muziku, pozorište, ples kao i prezentaciju vizuelnih elemenata i pružiće jedinstveni umetnički doživljaj svima koji dođu da ga dočekaju.

Program:

16.00: radionica (perkusionisti i plesači) na raznim lokacijama

16:00-18:00: izložba i trenutak okupljanja na palubi broda

18:00-20:00: dizajnerska radionica – napravi svoju sopstvenu stolicu na obali

20:30 i 21:30: dva igranja performansa savremenog plesa (u toku kojih traje izložba videa i interaktivnih instalacija u prostoru koje su sve vreme dostupne posetiocima)

"Brod teatar" je na svoju turneju rekama Evrope krenuo od Beča, a na svom putu će stati u 24 grada, izvodeći 38 performansa i prolazeći kroz 7 zemalјa.

Najnovije i najzanimljivije vesti iz sveta zabave, kulture, muzike, filma, lifestyle, putovanja i seksualnosti pratite na našoj Facebook stranici - MONDO Zabava, kao i na Twitteru @Mondo_zabava.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.