Brega tužio Bebeka!

Izvor: Mondo, 05.Dec.2015, 14:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brega tužio Bebeka!

Nesuglasice "Dugmića" se nastavljaju, pišu "Večernje novosti".

Foto: YouTube

Advokati Gorana Bregovića uručili su producentu Tomislavu Kašljeviću, organizatoru Bebekove turneje, zabranu izvođenja Breginih dela u izmenjenoj verziji bez pisane dozvole autora, pišu "Novosti".

Bebek je na aktuelnoj turneji "Četrdeset godina sa vama", u okviru koje je posetio i Beograd, izvodio neke od numera Bijelog Dugmeta u drugačijim aranžmanima, uz pratnju simfonijskog >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << i tamburaškog orkestra. List navodi da su na setlisti bili i hitovi "Selma", "Ima neka tajna veza", "Šta bi dao da si na mom mestu" ili "Sanjao sam noćas da te nemam".

Željko može Goranove numere da izvodi samo u originalnoj verziji, a za bilo kakve izmene aranžmana mora da dobije pismenu saglasnost autora, koju nije obezbedio. Bregovićevi advokati najavili su da će novac koji će dobiti na ime odštete uplatiti u humanitarne svrhe.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.