Izvor: Blic, 07.Dec.2005, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Brat Maje Nikolić piše pesme Dragani Mirković
Brat Maje Nikolić piše pesme Dragani Mirković
Razočarana u nekoliko najbližih saradnika i maltene nikakvu reklamu svog prošlog, povratničkog CD-a, Dragana Mirković nije ni pomišljala na novi album. A onda joj je brat Maje Nikolić ponudio dve pesme, ona se oduševila, ušla u studio i već snimila većinu pesama za CD koji izlazi u januaru.
Dragana kaže da Marka Nikolića nije upoznala preko njegove sestre, već na rođendanskoj žurci svog supruga Tonija. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
- Htela sam da suprugu za njegov 30. rođendan napravim žurku iznenađenja, sve sa živom muzikom. Moj prijatelj je angažovao Marka koji je muzičku akademiju završio u Gracu, a sada živi u Beču. On je izuzetan muzičar, svira nekoliko instrumenata i peva - priča Dragana i dodaje da je sve izgledalo baš kao na filmu: Toni ulazi u mračnu kuću, odjednom se čuje muzika i aplauz okupljenih prijatelja, pali se svetlo, a Dragana mu poljupcem čestita jubilarni rođendan.
- Bilo je divno. Toni je naručivao pesme Elvisa Prislija, 'Bitlsa', a onda je poželeo da mu ja otpevam njegovu omiljenu pesmu: 'Ječam žela kosovka devojka...' Od tada smo Marko i ja postali nerazdvojni prijatelji i saradnici. On me prati po nastupima. Nedavno mi je ponudio dve svoje pesme, ja sam se oduševila kada sam ih čula i, eto, uskoro će se naći na novom albumu - priča pevačica koja je nedavno po glasovima gledalaca BN televizije iz celog sveta proglašena za pevačicu decenije, a njena pesma 'Kad bi znao kako čeznem' za pesmu za sva vremena. S. Stanković













