Izvor: Press, 15.Nov.2014, 14:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Atheist Rap danas drže radionicu o muzičkom identitetu
Prva radionica u okviru muzičkog programa, Converse Rubber Tracks, biće održana danas u malom klubu Doma omladine Beograda.
Ulaz na radionicu je besplatan, a predavači će biti članovi kultnog pank-rok sastava Atheist Rap, koji iza sebe imaju četvrt veka postojanja i rada.
Posetiocima će biti pružena mogućnost da prisustvuju edukativnoj muzičkoj radionici u okviru koje će članovi tog >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << benda govoriti kako se gradi muzički identitet.
U neformalnoj i opuštenoj atmosferi, zainteresovani će biti u prilici da saslušaju iskustva članova poznate grupe i saznaju na koji način oni funkcionišu na bini.
"Posetioci će biti u prilici da saslušaju šta je, iz našeg ugla, bitno da bi bend dobro zvučao. Od nekih osnovnih tehničkih detalja, kao što su izbor gitara i pojačala na kojima se svira, do toga kako se prave pesme", navodi u saopštenju frontmen tog novosadskog sastava Dr. Pop.
On ističe da je bitno da mladi bendovi steknu sopstveni identitet i da će im ispričati kako oni to postižu.
Nakon održanih radionica u Beogradu i regionu, Converse Rubber Tracks pružiće mogućnost neafirmisanim bendovima da snimaju na proleće sledeće godine u profesionalnom studiju RTV Vojvodine u Novom Sadu, pod budnim okom domaćih i stranih producenata koji dolaze iz Njujorka i Converse Rubber Tracks studija iz Bruklina.
Više informacija o platformi Converse Rubber Tracks može se pronaći putem sajta www.converse.rs.





