Izvor: Blic, 31.Avg.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Andželina u Iraku
Holivudska glumica Andželina Žoli posetila je Irak, gde je obišla izbeglice na tom području, kao i američke trupe. Žolijeva je ambasador dobre volje Ujedinjenih nacija, a u dvodnevnoj poseti našla se sa iračkim izbeglicama koje su smeštene u kampu Al-Valid, u blizini sirijske granice.
- Došla sam u Irak i Siriju kako bih skrenula pažnju na ovu humanitarnu krizu i apelovala na svetske vlade da povećaju podršku i pomoć UNHCR-u i partnerima - izjavila je Andželina. Nakon što je razgovarala sa nekoliko izbeglica, kojih u kampu ima oko 1.200, popularna glumica je posetila i američke trupe koje se nalaze u toj oblasti.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.












