Izvor: Blic, 09.Okt.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ana Oksa i Brega pevali u Podgorici
Ana Oksa i Brega pevali u Podgorici
Dugo najavljivani muzički spektakl, koji su na Trgu Balšića u Podgorici organizovale kompanije 'T-com' i 'T-mobile', opravdao je preksinoć očekivanja publike koja je, do ranih jutarnjih sati, uživala u najvećim hitovima popularne italijanske pevačice Ane Okse, Gorana Bregovića i njegovog 'Orkestra za svadbe i sahrane' i 'Perpera', pišu podgoričke 'Vijesti'.
Glavnu zvezdu večeri publika je dočekala ovacijama. Obučena u >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << belo, Ana je uživala pevajući sat i po za prisutne na trgu. Iako se nije štedela ni glasom ni zanimljivom koreografijom, njen efektni nastup publika je nagradila mlakim aplauzom. Uzrok tome najverovatnije je bilo to što je većina pesama publici nepoznata. Na bolji prijem naišle su samo poznatije pesme, kao što je njen najveći hit sa početka karijere - 'Donna con te' koji je otpevala pred kraj koncerta. Većina prisutnih ovu numeru jedva je dočekala i uglas je otpevala zajedno sa Anom. Posle još četiri pesme, Ana, koja je na podgorički trg stigla u pratnji telohranitelja, završila je nastup, a na binu je izašao Goran Bregović. Najpoznatiji hitmejker sa eks-YU prostora i frontmen 'Bijelog dugmeta' sa svojim 'Orkestrom za svadbe i sahrane' zabavljao je okupljene do ranih jutarnjih sati. Još jednom pokazujući da ima nepogrešiv nerv da oseti šta publika želi, Brega je uspeo da napravi fantastičnu atmosferu.













