Izvor: RTS, 28.Dec.2023, 09:55

Руски авион са 30 путника грешком слетео на залеђену реку

Авион "антонов-24" са 30 путника слетео је на залеђену реку у близини аеродрома на далеком истоку Русије у четвртак због грешке пилота, саопштило је тужилаштво.
Ан-24 компаније "Полар ерлајнс" безбедно је слетео на реку Колима у близини Зирјанке у региону >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Јакутије, саопштили су тужиоци.

"Према прелиминарним информацијама, узрок овог ваздухопловног инцидента је била грешка посаде авиона“, саопштило је тужилаштво.
Тужиоци су објавили слике летелице на замрзнутој реци реци, док је лист Известија објавио је фотографије путника током искрцавања.
"Авион Ан-24 слетео је ван писте Аеродрома Зирјанка. Није било жртава“, наводи се у кратком саопштењу "Полар ерлајнса".

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.