Izvor: RTS, 22.Maj.2023, 23:54

Најмање 19 деце страдало у пожару у дому ученика у Гвајани

Најмање 19 деце је страдало у пожару који је захватио дом ученика у оквиру школе у Махдију, градићу у централном делу јужноамеричке државе Гвајане.
Најмлађе дете које је страдало у пожару је петогодишњи дечак, а међу жртвама је неколико браће и >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << сестара, као и најмање један пар близанаца.

Највећи број деце, њих 14, преминуо је на лицу места, док је преосталих петоро умрло у болници.
Шесторо деце, укључујући двоје који се налазе у критичном стању, пребачено је у Џорџтаун, а остали су збринути у локалној болници.
Већина страдале деце су припадници староседелачких заједница, саопштили су званичници локалне полиције.
"Ово је велика катастрофа. Ужасно је, болно је", изјавио је председник Гвајане Ирфан Али.

Nastavak na RTS...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.