Izvor: RTS, 28.Dec.2024, 21:55
Несвакидашња слика на Хоргошу уочи Нове године - где су нестале километарске колоне
На граничном прелазу Хоргош нема дужег задржавања. Интензитет саобраћаја је и даље висок, али се не очекује већи промет путника током новогодишњих празника, наводе из граничне полиције.
Већи део путника, одлучио се да због бржег преласка границе >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << путује радним данима, уместо да чекају викенд. Користе се и други алтернативне прелази за улазак и излазак из земље, са Мађарском осим Хоргоша постоји њих још осам.
Завршена је реконструкција граничног прелаза Хоргош. Проширени су капацитети - осам трака на улазу за путничке аутомобиле и две траке за аутобусе, што омогућава бржи промет путника.
''Имамо осам трака на улазу за путнички и две траке за аутобусе, што нам омогућава бржи промет путника", рекао је за РТС Саша Јокић, командир станице граничне полиције Хоргош.
Указује да је од изузетне важности и сарадња са мађарским граничним органима која је на изузетно високом нивоу.
"Тако да се све мере предузимају уз сагласност са мађарским граничним органима. Но, морамо рећи да је интензитет саобраћаја и даље висок, али имамо довољан број обучених полицијских службеника које максимално ангажујемо у очекиваним терминима", наводи Јокић.
Наводи да је током протеклог викенда гранични прелаз Хоргош прешло око 120.000 путника, 30.000 возила и негде око 400 аутобуса.
"Видимо да нема гужве, тек неколико аутомобила. За овај викенд не очекујемо неки посебан промет, ни дуже задржавање, а за Нову годину стандардно слаб промет", закључио је Јокић.

















