Izvor: RTS, 07.Nov.2024, 13:35

У Хагу настављено суђење бившим вођама тзв. ОВК

Пред Специјалним судом у Хагу настављено је суђење бившим вођама тзв. Ослободилачке војске Косова, Хашиму Тачију, Кадрију Весељију, Јакупу Краснићију и Реџепу Сељимију, оптуженима за ратне злочине и злочине против човечности.
Исказ четврти дан >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << суђења бившим вођама тзв. ОВК даје Шукри Буја, један од бивших вођа тзв. ОВК на подручју Неродимља и бивши градоначелник Липљана.
Буја је 103. сведок тужилаштва, а након што га је јуче испитивала Тачијева одбрана, Буји данас поставља питања одбрана Весељија, објављено је на сајту Специјализованих већа.
Испитиван је у Хагу Буја 2019. године, а приштинским медијима тада је изјавио да је позван у својству осумњиченог.
Суђење бившим вођама тзв. ОВК почело је у априлу 2023. године, а оптужница их терети за ратне злочине и злочине против човечности почињене у нелегалним притворима тзв. ОВК на Косову и Метохији и у Албанији.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.