Izvor: RTS, 06.Nov.2024, 12:37

Премијер Чешке Петр Фијала у посети Србији

Председник Александар Вучић рекао је на заједничкој конференцији за медије после састанка са чешким премијером Петром Фијалом да су разговори били садржајни и конструктивни, и да верује да ће значај размене две земље бити већи.
Председник Владе >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Србије Милош Вучевић дочекао је испред Палате "Србија" председника Владе Чешке Петра Фијалу који борави у званичној посети Србији. Након тога уследио је разговор два премијера, а затим и разговор Фијала са председником Србије Александром Вучићем.

Фијала је дочекан уз почасни строј Гарде, црвени тепих и интонирање химни две земље. Након свечаног дочека уследили су тет-т-тет састанак двојице премијера, Вучевића и Фијале.
У подне је у Палати ''Србија'' одржан тет-а-тет састанак председника Александра Вучића и Фијале, после чега је уследио пленарни састанак делегације предвођених председником Србије и премијером Чешке. Вучић и Фијал су се потом обратили медијима.
У Палати "Србија" биће организован и Привредни форум.  
У пленарном делу скупа учесницима ће се обратити председник ПКС Марко Чадеж, председник Привредне коморе Чешке Здењек Зајичек, премијер Чешке Фијала и председник Србије Александар Вучић, јавила је ПКС.
Након обраћања, биће представљени актуелни пројекти у области саобраћајне инфраструктуре, могућности сарадње у оквиру припрема специјализоване изложбе ЕКСПО 2027 и инвестирања у Србији.
Привредници ће имати прилику и за билатералне сусрете.
Амбасадор Чешке у Србији Јан Бонди оценио је раније да је долазак премијера Фијалеа у Србију веома важан и да доноси бољу комуникацију између две државе, и истакао да Чешка подржава пут Србије ка чланству у Европској унији.
Бонди је рекао да очекује да ће теме разговора Фијале са званичницима у Београду бити и геополитичка ситуација, ситуација на простору АП Косово и Метохија, али и да ће се говорити о економској сарадњи.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.