Izvor: Telegraf.rs, 09.Avg.2016, 16:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PO UGLEDU NA TOSKANU: U Vrnjačkoj Banji otvorena NOVA VINARIJA “GRABAK“
Kada vas put nanese u Vrnjačku Banju, morate posetiti novootvorenu vinariju “GRABAK“, koja se nalazi u krajoliku snova, gde vreme staje, a priroda govori.
Teško se rečima može opisati prvi susret nekog ljubitelja vina sa ovom vinarijom. Prosto, na tom mestu ima sve što vam treba ako volite da uživate u hrani, kvalitetnom vinu, opuštanju na bazenima, teniskom terenu. Da se opustite uz tamburaše koji umeju goste da razgale zvukom i pesmom što je zasigurno najbolji način za >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << zaokružite posetu ovom kompleksu.
Foto: Promo
– Svaki početak je težak. Ulaganje u prostor i opremu mnogo košta, a i dosta truda treba uložiti u ceo projekat. Velika mi je želja da jednog dana proizvodim vrhunsko vino s pristupačnim cenama, kako bi pravi ljubitelji vina mogli uživati u njegovom kvalitetu. Osim toga, želim da tu ljubav prema vinu prenesem na što više ljudi koje ću privući u svoju vinariju i vinograde. Siguran sam da će kvalitetno vino koje proizvodimo, uvek pronaći svoje ljubitelje – kaže Miša Jovanović vlasnik vinarije, i dodaje da svaki iskusan ljubitelj vina zna da je tajna dobrog vina u proizvođaču.
Foto: Promo
Da bi čarobni nektar u vašoj čaši zaista bio čaroban, potrebna je vrhunska sirovina ali treba znati i kada skidati grožđe s loze, kada brati, koliko dugo ga držati u buretu, koliko dugo u flaši i na kraju s kojom hranom ga poslužiti. Da bi to sve bilo pod konac, angažovana je Marina Bogićević, doktor enologije, koja je svoje studije završila u Italiji, i koja je upoznata sa načinom funkcionisanja čarobne Toskane.
Foto: Promo
– Za sve one koji tokom godine jure za obavezama i pokušavaju održati korak sa sve bržim tempom života, odmarati se i uživati u miru, otvaranje jednog ovakvog kompleksa predstavlja poseban luksuz. Priroda koja okružuje vinariju GRABAK čini pravu oazu mira i tišine. Ovo je nešto što je bilo potrebno turističkoj ponudi Vrnjačke Banje – kaže Goran Karavesović iz Turističke organizacije.
Foto: Promo
– Sada će se Vrnjačka Banja naći na vinskoj mapi Srbije, i ovo je velika šansa da razvijamo i vinski zurizam koji u ovom kraju ima dugačku tradiciju – dodaje Karavesović.
(Telegraf.rs)
Pogledaj vesti o: Vrnjačka Banja






