Vrnjačka banja dobija akva park

Izvor: B92, Tanjug, 10.Apr.2010, 10:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vrnjačka banja dobija akva park

U Vrnjačkoj Banji počela je izgradnja prvog akva parka, u naselju Sunčani breg, što će značajno povećati atraktivnost najposećenijeg banjskog mesta u Srbiji, izjavio je danas Tanjugu predstavnik lokalne Turističke organizacije Goran Karavesović.

Izvor: Tanjug, Blic


Investitor je hotel "Sani hil", pored koga će se akva park i nalaziti, a izvođač radova je firma iz Turske, čija ekipa treba da stigne u ponedeljak, najavio je Karavesović.

On je dodao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da će izgradnja biti rađena po sistemu "ključ u ruke", a završetak radova planiran je do kraja juna, tako da je početak rada akva parka, planiran je za 1. jul.

Karavesović je naveo da je Vrnjačka banja u svoju ponudu uvela i neke nove sadržaje, kao što su letovi paraglajdingom, rafting Ibrom, izleti do srednjovekovnih spomenika i manastira koji se nalaze u okolini.

Predviđene su i posete brojnim ribnjacima sa pastrmkom, koji se nalaze na Goču, kao i staze za šetnju.

Posetioci i u samom centru Vrnjačke Banje mogu da se dobro zabave i provozaju kočijama kroz vrnjačke parkove, posete paviljon za venčanja, "Most ljubavi", Rimski izvor i još mnogo toga, kao i da nađu smeštaj po pristupačnim cenama, tvrdi Karavesović.

Hotelijeri su, prema njegovim rečima, za uskršnje praznike oborili cene do 20 odsto, što je doprinelo izuzetno dobroj poseti, pa će te cene zadržati i dalje.

Tako pun pansion u hotelu "Fontana" iznosi 1.500 dinara, u "Brezi" 1.700, a u "Promenadi" (bivša "Partizanka"), 1.400 dinara. Karavesović je napomenuo da je "Pomenada" u vlasništvu MUP-a i da je do sada bila odmaralište zatvorenog tipa, ali je sada otvorena i za sve druge zainteresovane goste.

Podsećajući da je banja u ovo doba godine tradicionalno dobro posećena, on je naveo da trenutno ima oko 4.000 gostiju.

"S obzirom na krizu, mi ćemo biti zadovoljni i sa posetom zabeleženom tokom prošle godine, s tim što želimo da se poveća vanpansionska potrošnja, koja je lani, bez obzira što je broj gostiju bio isti kao i 2008, bila jako slaba, iako su cene vanpansiona bile pristupačnije nego u drugim turističkim centrima", istakao je Karavesović.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.