Poljubi me u Vrnjačkoj Banji

Izvor: Vesti-online.com, 03.Feb.2010, 12:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poljubi me u Vrnjačkoj Banji

Na Dan zaljubljenih, u nedelju 14. februara tačno u 12 sati, na Mostu ljubavi u Vrnjačkoj Banji biće organizovano takmičenje u najdužem poljubcu, pod nazivom "Poljubi me", najavila je turistička organizacija tog grada.

Predviđeno je i puštanje velikog broja helijumskih balona, na kojima će biti zakačene ljubavne poruke, a najlepša će biti nagrađena. Takmičari će dobiti nagrade u kategaraoijama za najduži poljubac, najstariji par i najatraktivniji par.

Priča >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << kaže da su se pred rat zavoleli učiteljica Nada i oficir Relja, a kada je Relja otišao u rat i sa vojskom stigao do Grčke, zaljubio u Grkinju zbog koje je zaboravio svoju Nadu. Ona je tugovala, kopnela i umrla mlada i nesrećna.

Devojke, potrešene Nadinom sudbinom, u želji da sačuvaju svoju ljubav, na katance ispisuju imena svojih dragana i vezuju za ogradu mosta gde su se Nada i Relja nekada sastajali.

Legenda kaže da je prilikom jedne od mnogobrojnih poseta Vrnjačkoj Banji ovu priču čula Desanka Maksimović i napisala jednu od svojih najlepših pesama "Molitva za ljubav".

Organizator manifestacije je Turistička organizacija Vrnjačke Banje, a pokrovitelj Skupština opštine Vrnjačka Banja.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.