Zvezdaši u humanoj misiji davanja krvi

Izvor: juGmedia, 20.Avg.2014, 09:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zvezdaši u humanoj misiji davanja krvi

VRANJE  – Fudbalski klub Crvena zvezda i njihovi navijači udruženje građana „Delije“ organizuju danas akciju dobrovolјnog davanja krvi u Službi transfuzije Opšte bolnice Vranje, pod nazivom „Crveno bela krv“.

Pomenuto udruženje je zbog velikih akcija koje je ono organizovalo >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << u više gradova Srbije dobilo od Zavoda za transfuziju krvi Srbije posebnu zahvalnicu za masovnost. I u Vranju  gde se po prvi put organizuje akcija očekuje se veliki broj davalaca krvi.

Iz Zdravstvenog centra u Vranju poručuju da će svako lice starosti između 18 i 65 godina moći danas u Službi transfuzije u vremenu od 9,00 do 18,00 sati donirati krv, a preduslovi su da je osoba zdrava, da je obedovala pre samog davanja i da ne bude pod dejstvom alkohola i drugih vrsta opijata. Interval između dva davanja krvi za muškarce je tri, dok je za žene četiri meseca.

(Kraj)iva

Nastavak na juGmedia...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Akcija dobrovoljnog davanja krvi na trgu ispred GO Zvezdara

Izvor: 24sata, 20.Avg.2014

Transfuziomobil za dobrovoljne davaoce krvi biće ponovo na platou ispred GO Zvezdara u Bulevara kralja Aleksandra 77, danas u periodu od 10 - 16 sati.

Nastavak na 24sata...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta juGmedia. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta juGmedia. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.