Izvor: JUGpress.com, 10.Dec.2019, 18:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vranje jedan dan u znaku pantomime

VRANJE

Međunarodni festival pantomime – P(h)antomfest, osmi po redu, u Pozorištu ,,Bora Stanković“ u Vranju otvorila je gradska većnica Zorica Jović.

„Festival pantomime jedan je od projekata koji je Grad Vranje podržao na Konkursu za finansiranje i sufinansiranje projekata iz oblasti kulture za 2019. godinu. Svesni smo da ovaj festival na vrhunskom nivou i zato će naš zadatak biti da nađemo >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << mogućnosti i izdvojimo veća sredstva kako bi ponovo trajao tri dana“, rekla je na otvaranju Festivala većnica Jović.

Većnica je istakla da je Grad Vranje osim materijalne, organizatorima festivala pružao i svaki drugi vid podrške.

Sekretarka Međuopštinske organizacije gluvih i nagluvih Vranje, Snežana Simonović se zahvalila svima koji su pomogli održavanje ovog značajnog festivala.

Direktor festivala Nebojša Novković je ukazao na značaj ove manifestacije i činjenicu da se ona „ponovo vratila kući“, što je bio moto otvaranja obnovljene zgrade pozorišta.

On je rekao, da „zahvaljujući P(h)antomfestu, Vranje ide putem tolerancije, prihvatanja različitosti i stvaranja boljeg sveta“.

Festival je otvoren zajedničkim izvođenjem pantomimičarske tačke, presecanjem zamišljene crvene vrpce.

Manifestacija je trajala samo jedan dan i prikazana su dva ostvarenja u režiju Trajčta Gjorgieva. Reč je o predstavama, „Plejade“, u produkciji Festivala, u kojoj glume članovi Međuopštinske organizacije gluvih i nagluvih Vranje i „Skoplje ‘63“.

Izvedena je i premijera pantomimičarske predstave Damira Dantesa „Muškarci su drugačiji, žene još više“.

PodeliteClick to share on Facebook (Opens in new window)Kliknite ovdje za dijeljenje na Twitteru (Opens in new window)Kliknite za slanje emaila prijatelju (Opens in new window)Click to share on Skype (Opens in new window)

I ovo Vam može biti interesantno

Nastavak na JUGpress.com...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JUGpress.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JUGpress.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.