Vranje: Romski centar pomaže majkama i bebama migranata

Izvor: Blic, 23.Jul.2015, 19:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vranje: Romski centar pomaže majkama i bebama migranata

Romski centar za demokratiju u Vranju otvoriće u petak punkt za prikupljanje pomoći majkama i deci migranata, koji se privremeno nalaze u Preševu i Bujanovcu.

U toku sedmodnevne humanitarne akcije, aktivisti Romskog kulturnog centra prikupljaće od privatnih preduzetnika i ljudi dobre volje garderobu za bebe i stariju decu, igračke, odeću za žene i druge urgentne potrepštine. Osim hrane, odeće i obuće, bebama >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << migranata neophodne su i vlažne maramice.

Ženski urgentni fond, Koalicija za transparentnost i Romski kulturni centar obezbedili su 150.000 dinara za kupovinu opreme za novorođenčad i decu azilanata koji prelaze makedonsko-srpsku granicu.

U Preševu i Bujanovcu svakog dana od organizacija Crvenog krsta pomoć zatraži oko 1.000 nevoljnika iz afričkih i bliskoistočnih zemalja.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.