Počast Bori u gradskom parku

Izvor: juGmedia, 24.Mar.2016, 18:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počast Bori u gradskom parku

VRANJE – U okviru obeležavanja  jubilarne 50. “Borine nedelje”, u gradskom parku u Vranju, odata je počast poznatom vranjskom piscu Bori Stankoviću polaganjem cveća na njegovu spomen bistu.

Na 140. godina od rođenja velikana srpske književnosti, Borisava Stankovića cveće su položili članovi najužeg rukovodstva grada kao i ovogodišnji dobitnik “Borine nagrade”, Nikola Malović, u pratnji Miroslava Cere Mihailovića, predsednika književne zajednice koja >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << nosi ime slavnog pisca.

Spomenik Bori Stankoviću otkriven je 7. septembra 1954. godine, a polaganje cveća propraćeno je minutom ćutanja bez ikakvog govora budući da je nešto ranije Nikola Malović besedio o Bori, u njegovoj rodnoj kući, koja je pretvorena u muzej.

Obeležavanje Borine nedelje nastavlja se večeras u Galeriji Narodnog muzeja, gde će biti predstavljen potret pisca Raše Popova.

(kraj)mig
Pogledaj vesti o: Vranje

Nastavak na juGmedia...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta juGmedia. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta juGmedia. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.