Izvor: JUGpress.com, 11.Maj.2016, 00:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Otvorena Školska olimpjada u Vranju

VRANJE

Na trgu Stanise Stosica u Vranju  večeras je  otvorena 10.Skolska olimpijada koja je okupila 7.000 ucenika osnovnih i srednjih skola iz cele Srbije.

U ime domacina ucesnike ove sportske manifestacije  i mnogobrojne goste pozdravio je gradonacelnik Zoran Antic koji je rekao da je cilj da se promovisu prave vrednosti i sportski duh.

Za uredjenje sportskih terena grad Vranje je izdvojio 11,5 >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << miliona dinara.

Veliku podrsku skolskoj olimpijadi pruzila je Evropska U nija.

O tome je govorio sef delegacije EU ambasador Majkl Davenport.

“Školska olimpijada predstavlja nase najbolje zajednicke vrednosti.Ovde su se okupili najbolji sportosti i sportiskinje, vredni volonteri bez kojih ovog dogaja ne bi bilo.Ovaj skup predstavlja Evropu i svet i ponosan samna vas.Medalje koje cete poneti luvi neka vam budu uspomene na jedno divno druzenje u Vranju”,rekao je Davenport.

Ministar omladine i sporta Vanja Udovicic je rekao da je velika čast biti u Vranju pred rekordnim brojem mladih ljudi.

“Svako od vas je vecpobednik i svako od vas je idol vasim vrsnjacima.

Kada bih opet birao izabrao bi sport i zato vam se zahvaljujem sto ste vi izabrali sport.Zahvaljujem se na svim vasim lsmesima koni treba da posalju sliku iz Vranja u Srbiju i Evropu jer imamo bjduce najbolje sampione”, rekao je  Udovicic.

limpijada traje do 15.maja.Ucesnic i ce se takmiciti u 15 disciplina.  U umetnickom delu programa nastupali su malusanji Predskolske ustanove “Nase dete”, KUD ” Sevdah”, glumci Pozorista ‘Bora Stankovic”.

Školska olimpijada je zvanicno otborena paljenjem olimpijske baklje.

Nastavak na JUGpress.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

OTVARANJE: Spektakl, VATROMET i velika očekivanja

Izvor: OkRadio.rs, 11.Maj.2016

Na trgu Staniše Stošića u Vranju su u utorak, paljenjem olimpijske baklje, svečano otvorene jubilarne 10. školske Olimpijske igre, uz prisustvo šefa Delegacije EU Majkla Devenporta i ministra Vanje Udovičića. Najpre su učesnici olimpijskih takmičenja napravili defile vranjskim šetalištem...

Nastavak na OkRadio.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JUGpress.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JUGpress.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.