Izvor: JUGpress.com, 27.Feb.2022, 19:53

Osvetljeni simboli Vranja

VRANJE

Grad Vranje pridružio se obeležavanju Dana retkih bolesti. Od 25. februara do kraja iduće sedmice, dekorativno će biti osvetljeni simboli Vranja, spomenik „Čika Mita“ i zgrada Načelstva.

Javno preduzeće „Putevi Srbije“, u ponedeljak, 28. februara, osvetliće most „Vrla“ kod Vladčinog Hana i most kod Dimitrovgrada i to u zvaničnim >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << bojama Dana retkih bolesti.

U Srbiji pokretač obeležavanja ovog datuma je Nacionalna organizacija za retke bolesti, NORBS. Cilj je širenje svesti o 300 miliona ljudi sa retkim bolestima širom sveta.

„Dan retkih bolesti je prilika da se kao društvo zalažemo za unapređenje ljudskih prava i inkluziju na lokalnom, nacionalnom i međunarodnom nivou“, kažu iz ove organizacije.

I ovo Vam može biti interesantno

Nastavak na JUGpress.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JUGpress.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JUGpress.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.