Od sutra otklanjanje kvara

Izvor: S media, 25.Apr.2010, 16:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Od sutra otklanjanje kvara

Križni štab u Vranju saopštio je danas da je nivo vode u akumulaciji „Prvonek“ 12 kilometara od Vranjske Banje, niži za 1,2 metra čime su stvoreni uslovi da bude zatvoren ispust vode iz jezera, a ekipe javnog preduzeća (JP) „Vodovod“ pocnu potragu za mestom havarije na magistralnom cevovodu.

Stanovnici Vranja i nekoliko susednih sela već peti dan nemaju vodu za piće.

Na istoj sednici >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << predstavnici vranjskog „Vodovoda“ saopštili su da će njihove ekipe sutra ujutro od sedam časova krenuti u dolinu reke Banjštice da lociraju, a potom i otklone kvar koji je, posle obilnih kiša, prouzrokovala nabujala reka.

Stručnjaci „Vodovoda“ planiraju da bi radovi na sanaciji velike havarije na magistralnom vodovodu mogli da traju dva dana, čime će biti stvoreni uslovi da se Fabrika za prečišćavanje vode poveže sa akumulaciom, a time grad dobije vodu za piće.

Dok kvar ne bude otklonjen, grad se iz više bunara snabdeva sa 120 litara tehničke vode u sekundi, koja nije za upotrebu.

Kako je to polovina od normalnih potreba, ovom vodom su prioritetno snabdevene neke važne ustanove, a gradjani se snabdevaju naizmeničnim ukljucenjima na mrežu.

Na sednici Kriznog štaba saopšteno je da je epidimiološka situacija u Vranju pod kontrolom, a da nadležne inspekcije svakodnevno kontrolišu rad ugostiteljskih i objekata za prodaju brze hrane.

Danas je, posle kompletnih rezultata na terenu, potvrdjeno da će sutra u Vranju početi da radi šest osnovnih i pet srednjih škola.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.