Izvor: juGmedia, 09.Dec.2016, 14:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ljubavna saga za najmlađe
VRANJE- Scensckim čitanjem u Galeriji Narodnog muzeja u Vranju , večeras će od 18 časova biti održana promocija poeme za decu „Legenda o leptirovom srcu“, mladog pesnika Stevana Miloševića.
Poema sadrži ukupno 113 strofa, podeljenih u nekoliko celina koje će mladi glumci na jedan zanimljiv biti predočen mlađoj generaciji.
“Motiv i središte >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << poeme jeste ljubav, kao pokretač svega u životu. U sebi sadrži oblike naracije i slikovite prikaze koji vode čitaoce tik uz leptira, glavnog junaka ove poeme, koji očajnički želi da povrati svoju ljubav, a na putu te ljubavi stoji ozloglašena kosa Osa sa svojim pakosnim rojem. U toj borbi stiče i nove prijatelje koji donose odluku da mu pomognu u okršaju sa osama” kaže Milošević .
On dodaje da se čitav događaj odvija u zemlji Livadiji, mestu najživopisnijeg šarenila i najukusnijeg meda, gde se i sami čitaoci pozivaju u susret prirodi.
Knjiga je odštampana u 300 primeraka uz finansijsku podršku grada. Primerak košta 300 dinara i može se naručiti putem mejla stevane21@yahoo.com
Milan Zdravković















