Dečja nedelja na jugu, u Čairu Čuvari zmajevog blaga

Izvor: JužneVesti.com, 05.Okt.2022, 15:00

Dečja nedelja na jugu, u Čairu "Čuvari zmajevog blaga"

Radionice, predstave, maskenbali, dečije igre, sportske aktivnosti, druženje sa piscima, neke su od aktivnosti koje tokom Dečije nedelje pripremaju u Nišu i Vranju. U sklopu obeležavanja, večeras od 18 sati će u Čairu biti izvedena predstava Čuvari zmajevog blaga, dok će gost vranjske Biblioteka biti dečiji pisac Tode Nikoletić, koji će se družiti sa mališanima svih osnovnih škola.

Predstava Čuvari zmajevog blaga namenjena je deci uzrasta od >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << 6 do 10 godina, a ideja je da najmlađi kroz igru nauče važne stvari o novcu.

Igrica i predstava „Čuvari Zmajevog blaga“ predstavljaju neke od najsavremenijih edukativnih alata, koji konstruktivno okupiraju pažnju dece. Od pomoći su i roditeljima prilikom pojašnjavanja koliko truda i vremena treba da ulože da bi mogli da im priušte vredne stvari, zašto je važno da od malih nogu štede, ali i koliko je znanje važno za uspeh - navode organizatori.

Neophodna je prijava za predstavu, a besplatne ulaznice se mogu preuzeti na ovom linku. U slučaju kiše predstava će se održati unutar Dečijeg kulturnog centra.

U Pozorištu lutaka će program obeležavanja Dečije nedelje trajati do nedelje, 9. oktobra, a večeras od 18 sati na repertoaru je predstava Kornjača i zec.

U petak, 7. oktobra, učenici Osnovne škole “Miroslav Antić” gledaće u dva termina, od 10 i 12 sati, predstavu Trnova ružica, od 16 sati će na Banker radiju biti održana lutkarska radionica, a od 20 sati u sali Pozorišta lutaka Humanitarni koncert niških srednjoškolaca.

Cveće male Ide predstava je koju će najmlađi moći da pogledaju u nedelju, 9. oktobra, od 11:30 sati.

Sa ciljem da se odraslima približi dečija perspektiva i da se roditelji prisete svog detinjstva četvrtak, 6. oktobar, je u Vranju rezervisan za onlajn kampanju “Šta mi treba da rastem do neba”, dok su narednog dana planirane sportske aktivnosti, kako bi se podstakli zdrav način života i odrstanja i negovanje sportskog duha kod dece.

Inače, Dečija nedelje se tradicionalno obeležava prve nedelje oktobra - ove godine pod sloganom “Šta detetu treba da raste do neba?”.

Nastavak na JužneVesti.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JužneVesti.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JužneVesti.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.