Somborski gimnazijalci prikupili sredstva za medicinske aparate

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 19.Feb.2020, 11:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Somborski gimnazijalci prikupili sredstva za medicinske aparate

Gimnazijalci iz Sombora su i ove godine mnogima dali lekciju humanosti, prodavajući čestitke po gradu, oni su prikupili sredstva i donirali neophodne medicinske aparate Domu zdravlja.

Maturanti Gimnazije "Veljko Petrović" uručili su Odeljenju pedijatrije Doma zdravlja "Dr Đorđe Lazić" u Somboru medicinsku opremu i igračke za decu. U humanoj akciji je učestvovalo dvadesetak srednjoškolaca koji su kupili oksimetar za bebe i malu decu, kao i profesionalni inhalator. Srednjoškolci >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << su za ovu akciju prikupili 88.000 dinara tako što su prodavali čestitke po gradu, koje su u toku slobodnog vremena sami izrađivali.

"Na ideju smo došli tako što smo shvatili da neke svoje kreativne strane možemo primeniti i da od toga zaradimo novac i pomognemo deci u Somboru" rekla je Olivera Delić, učenica četvrtog razreda Gimnzaija "Veljko Petrović" u Somboru.

"Prošle godine smo bili na Odeljenju za decu, a tokom prethodnih godina posetili smo i Dom za nezbrinutu decu i pomogli smo jednoj devojci..."dodala je Mia Tumbas, učenica istog razreda.

Zaposleni pedijatri pozdravili su humani gest somborskih gimnazijalaca, a uručena medicinska oprema i te kako im je potrebna u lečenju dece.

"Mnogo će nam značiti ovi aparati, jer su dosadašnji plućni oksimetri bili namenjeni odraslima. Ovo je profesionalni inhalator koji će omogućiti pravilnu distribuciju leka, koji dolazi u disajni put, a isto tako će skratiti vreme i inhalacije, što je za naš uzrast vrlo dragoceno" ocenila je za RTV dr Lidija Banaković, načelnica u Dispanzeru za predškolsku decu.

"Vrlo smo ponosni i dirnuti ovom njihovom akcijom, jer smatram da je za veliku pohvalu njihov entuzijazam i ideja humanosti, koju su pokazali u ovako mladoj dobi "potvrdio je dr Emeše Uri direktor Dom zdravlja "dr Đorđe Lazić."

Učenici somborske Gimnazije već pet godina organizuju slične akcije, a u njima su prikupili 350.000 dinara za humane namene. Ovo je svakako lekcija humanosti čiji primer treba slediti.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.