Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 04.Okt.2025, 09:37

Lučić: Podrška američkih finansijskih institucija za što brži razvoj 5G mreže

Generalni direktor Telekoma Srbija Vladimir Lučić izjavio je danas da se potpisivanje sporazuma između  Telekoma i američke EXIM banke očekuje do kraja novembra i istakao da će to biti prvi sporazum koji je neki evropski operater potpisao sa tom bankom, kao i da predstavlja direktnu podršku američke države u razvoju 5G mreže, koja bi trebalo da bude uvedena u Srbiji u decembru.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Povezane vesti

Direktor Lučić: Telekom Srbija u novembru dobija američki kredit za finansiranje 5G mreže

Izvor: NoviMagazin.rs, 04.Okt.2025, 10:49

Generalni direktor "Telekom Srbije" Vladimir Lučić izjavio je da do kraja novembra očekuje potpisivanje aranžmana sa američkom Eksim bankom za finansiranje 5G mreže u Srbiji, a da će taj zajam imati povoljnije uslove nego što bi dobili kod komercijalnih banaka.

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.