Stiglo još 50.000 doza vakcine Sputnjik Ve - dopremljene u Torlak; Lončar: Proizvodnja u Srbiji moguća do leta

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 09.Feb.2021, 08:09

Stiglo još 50.000 doza vakcine Sputnjik Ve - dopremljene u Torlak; Lončar: Proizvodnja u Srbiji moguća do leta

Novih 50.000 doza ruske vakcine "Sputnjik Ve", koje su rano jutros stigle u Srbiju, dopremljene su oko 9 sati u Institut "Torlak".

Odatle će vakcine biti distribuirane centrima za vakcinaciju širom zemlje.

Avion "Er Srbije" koji je prevezao cepiva, na beogradski aerodrom "Nikola Tesla" sleteo je oko 06.30 sati, a vakcine će odmah biti dopremljene u Institut "Torlak", odakle će se distribuirati centrima za vakcinaciju širom zemlje.

Noćas je na >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << moskovskom aerodromu Šeremetjevo utovar vakcina u avion "Er Srbije" nadgledao ministar za inovacije Nenad Popović, koji je istakao da se odnosi Srbije i Rusije nalaze na najvišem niovu u istoriji.

"Nijedna zemlja u Evropi nije dobila ovoliko vakcina iz Rusije koliko je dobila Srbija. U ovom trenutku, kada se i sama Rusija suočava sa poteškoćama da distribuira dovoljno vakcina svojim regionima, ona pomaže Srbiji i šalje vakcine kada su nam najpotrebnije", rekao je Popovoć Tanjugu.

To je, ističe, najčvršći dokaz bratskih odnosa dve zemlje i najboljih ličnih odnosa predsednika Aleksandra Vučića i Vladimira Putina.

"Vakcina je danas vrednija od zlata. Vakcine su nam važne za očuvanje zdravlja i života ljudi, ali i za ekonomiju i vraćanje normalnom životu", rekao je Popović, koji je i kopredsednik Međuvladinog komiteta za saradnju sa Rusijom.

On je istakao da Srbija, nastavkom vakcinacije ovim tempom, može prva da pobedi pandemiju.

"Da nastavi da jača ekonomiju i privlači investicije, i da učvrsti ulogu ekonomskog lidera u ovom delu Evrope", rekao je Popović.

Iz Rusije je u Srbiju jutros stiglo još 50.000 vakcina, a kroz dva dana, 11. februara, trebalo bi da stignu i ruski stručnjaci, koji će sa kolegama iz Instituta "Torlak" razmotriti mogućnosti da "Sputnjik Ve" počne da se proizvodi u Srbiji.

Lončar: U petak ili subotu više o proizvodnji Sputnjik Ve

Ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je danas da ćemo u petak ili subotu biti bliži odgovoru kada će se u Institutu "Torlak" krenuti sa proizvodnjom ruske vakcine protiv korona virusa "Sputnjik V".

Očekuje se dolazak ruskog tima u četvrtak, 11. februara, a Lončar kaže da će ih biti više od 20, koji će proveriti šta sve "Torlak" poseduje i za koliko vremena će moći da se osposobi.

Ministar je rekao da su procene da bi sa prvom fazom, odnosno jednim delom proizvodnje Sputnjik V vakcine, trebalo da se krene za dva do tri meseca.

"Pod prvom fazom podrazumevam da dođe većinom gotova supstanca ovde, a onda mi da jedan manji deo odradimo, da je pakujemo, spremamo za upotrebu, obeležimo i uradimo sve kontrole koje su neophodne", rekao je Lončar novinarima.

Kako je naveo, onda bi Srbija bila sposobna da pravi vakcine i za ceo region, ističući da će se više informacija o samom tom procesu znati u petak ili subotu.

"Radimo na tome da to bude što pre", istakao je Lončar.

Ministar zdravlja danas se revakcinisao u Institutu "Torlak", kao i pokrajinski sekretar za zdravstvo Zoran Gojković.
Pogledaj vesti o: Moskva

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

SJAJNE VESTI ZA SRBIJU: Još 50.000 doza vakcina "Sputnjik V" stiglo u našu zemlju (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 09.Feb.2021

Novi kontigent od 50.000 vakcina Sputnik V jutros je iz Rusije dopremljen u Srbiju, saznaju mediji...Avion "Er Srbije" koji je prevezao cepiva, na beogradski aerodrom "Nikola Tesla" sleteo je oko 06.30 sati, a vakcine će odmah biti dopremljene u Institut "Torlak", odakle će se distribuirati centrima...

Nastavak na SrbijaDanas.com...

Još 50.000 doza vakcine Sputnjik stiglo u Srbiju

Izvor: Radio 021, 09.Feb.2021

Novi kontigent od 50.000 vakcina Sputnik Ve jutros je iz Rusije dopremljen u Srbiju...Avion "Er Srbije" koji je prevezao cepiva na beogradski aerodrom "Nikola Tesla" sleteo je oko 06:30, a vakcine će odmah biti dopremljene u Institut "Torlak", odakle će se distribuirati centrima za vakcinaciju širom...

Nastavak na Radio 021...

Popović: U Srbiju danas dopremljeno novih 50.000 doza vakcine Sputnik V

Izvor: Danas, 09.Feb.2021

U Srbiju je rano jutros avionom Er Srbije dopremljeno novih 50.000 doza vakcine Sputnik V, a utovar tog kontigenta na aerodromu Šeremetjevo u Moskvi nadgledao je ministar bez portfelja zadužen za inovacije i tehnološki razvoj Nenad Popović.

Nastavak na Danas...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.